دونالد ترامپ رییس جمهور امریکا به تازگی به پنتاگون یا وزارت دفاع این کشور صلاحیت داده تا شمار نیروهای نظامی واشنگتن در افغانستان را تعیین کند. اکنون این جیمز ماتیس است که باید درباره طولانی‌ترین ماموریت جنگی امریکا در تاریخ این کشور تصمیم بگیرد.

صلاحیت تصمیم‌گیری پس از آن به وزیر دفاع امریکا سپرده می‌شود که پیشتر فرماندهان ارشد نظامی این کشور از “بن‌بست” جنگ افغانستان خبر داده و خواستار افزایش نیروی نظامی شده بودند.

در همین حال وزارت دفاع امریکا در بیانیه‌یی به نقل از جیمز ماتیس نوشته است که پنتاگون تا یک ماه دیگر استراتژی جدید دولت امریکا برای مقابله با طالبان را به مجلس سنای این کشور ارایه می‌کند اما اعلان این استراتژی در میانه‌های ماه جولای به معنای این نیست که در یک فرصت زود، شمار نیروهای امریکا در افغانستان افزایش یابند.

اشتباهات گذشته

جیمز ماتیس گفته است که هرگونه تصمیم‌گیری در مورد شمار نیروهای امریکایی در افغانستان با مشورت همه جانبه در سطح حکومت ایالات متحده امریکا صورت خواهد گرفت.

او گفته است که دولت ترامپ “اشتباهات گذشته” را در افغانستان تکرار نخواهد کرد و امریکا اجازه نخواهد داد افغانستان بار دیگر به “پناهگاه‌های امن تروریست‌ها تبدیل شده، امنیت ملی امریکا و متحدانش را تهدید کند.”

افزودن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ما را دنبال نمایند

صفحه ما را لایک کنید

تبلیغات